فروش بی سابقه ۳۴۵ هزار نسخه‌ای کتاب در ۱۰ روز ابتدایی پاییزه کتاب
 
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۲
کد مطلب: ۳۵۹۴۷۴
 
Share/Save/Bookmark
 
با گذشت ۱۰ روز از شروع طرح پاییزه کتاب، بیش از ۳۴۵ هزارنسخه کتاب از سوی ۱۴۵ هزار نفر خریداری شده که در مقایسه با طرح های پیشین حمایت از کتابفروشی‌ها، فروشی بی‌سابقه‌ای را ثبت کرده است.
به گزارش ندای انقلاب،‌ فروش ۳۴۵ هزار نسخه کتاب در ۱۰ روز از اجرای طرح پاییزه کتاب در حالی به ثبت رسیده است که در پاییزه کتاب سال ۱۳۹۵ در بازه زمانی یک ماهه، ۵۶۱ هزار و ۷۷۶ نسخه کتاب به فروش رسیده بود.

طرح پاییزه کتاب با مشارکت ۸۲۹ کتابفروشی در ۳۱ استان کشور در حال اجراست که تاکنون استان های تهران با ۱۵۱ کتابفروشی، اصفهان با ۱۰۳ کتابفروشی و قم با ۹۱ کتابفروشی بیشترین مشارکت را به لحاظ تعداد کتابفروشی‌ها به خود اختصاص دادند.

استان تهران با فروش ۷۵هزار و ۵۳۸ نسخه کتاب به ۳۱هزار و ۲۹۱ نفر توانست رتبه اول پرفروش ترین استان‌ها را به خود اختصاص دهد و خراسان رضوی با ۸۷ کتابفروشی توانست ۴۵هزار و ۶۷۲ نسخه کتاب را به ۱۷ هزار و ۲۶ نفر بفروشد و در جایگاه دوم پر فروش‌ترین استان‌ها قرار بگیرد. همچنین، استان اصفهان با ۱۰۳ کتابفروشی خود و فروش ۳۰ هزار و ۱۷۲ نسخه کتاب به ۱۳ هزار و ۳۲۳ نفر در جایگاه سوم این فهرست قرار گرفته است.

اجرای طرح «پاییزه کتاب» با شعار «هر ورقش دفتریست... » از دوم آذرماه آغاز شده است. از بین ۸۲۹ کتابفروشی تأییده شده در این طرح ۶۳۳ کتابفروشی از مراکز استان ها و ۱۹۶ کتابفروشی از شهرستان‌ها عضو طرح شده‌اند. علاقه مندان و خریداران کتاب با همراه داشتن کارت ملی می‌توانند با مراجعه به کتابفروشی‌های عضو طرح (به مدت ۲۰ روز برای مراکز استان‌ها و به مدت ۳۰ روز برای شهرستان ها) از تخفیف ۲۰ تا ۲۵ درصدی خرید کتاب در این طرح تا سقف ۱۰۰ هزار تومان استفاده کنند.

منبع : تسنیم

انتهای پیام/