کدام نمایندگان به FATF رای مثبت دادند؟ +جدول
 
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۵
کد مطلب: ۳۶۰۳۸۱
 
Share/Save/Bookmark
 
پس از آنالیز رای نمایندگان مشخص شد که ۱۶۴ تن از آنها رای‌شان هنوز شفاف نشده؛ با اسامی و گرایش سیاسی این افراد آشنا شوید.
به گزارش ندای انقلاب، نمایندگان مجلس در جلسه علنی روز یکشنبه ۱۵ مهر خانه ملت پس از مدت‌ها کش و قوس بالاخره لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم "CFT" (یکی از لوایح «FATF») را با ۱۴۳ رای موافق و ۱۲۰ رای مخالف و ۵ رای ممتنع از مجموع ۲۷۱ نماینده حاضر در صحن علنی پارلمان مصوب کردند. در این جلسه از ۲۹۰ نماینده مجلس ۱۹ نفر نیز غایب بودند.

در روز رای‌گیری برای این لایحه تعدادی از نمایندگان خواستار شفاف شدن رای‌گیری درباره این لایحه شدند که مجلس با این موضوع مخالفت کرد و پس از تصویب این لایحه ۹۵ نماینده در نامه‌ای به هیئت رئیسه پارلمان خواستار اعلام داوطلبانه آرای خود به صورت علنی شدند.

اسامی ۹۶ تن از نمایندگانی که در مخالفت با لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم (CFT) رأی داده بودند و همچنین نمایندگانی که در جلسه رای‌گیری برای این لایحه غایب بودند را منتشر شد که در این بین مشخص شد ۱۶۴ نماینده‌ تاکنون آرای خود درباه CFT را اعلام نکرده‌اند و احتمالاً این تعداد نماینده به این لایحه رای مثبت یا ممتنع داده‌اند.

همچنین بر اساس آنالیز رای نمایندگان در روز تصویب FATF هنوز اسامی ۲۰ نماینده‌ای که به این لایحه جنجالی رای مخالف داده‌اند، اعلام نشده که در میان اسامی زیر است.

در جدول زیر اسامی نمایندگانی که احتمالاً رای مثبت یا ممتنع به لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم "CFT" (یکی از لوایح «FATF») داده‌اند را مشاهده می‌کنید.


منبع: تسنیم

انتهای پیام/