برگزاری مسابقات دانش‌آموزی رباتیک در بابل
 
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۲۳:۵۹
کد مطلب: ۱۴۹۳۶۸
 
Share/Save/Bookmark
 
دبیر برگزاری مسابقات رباتیک آریان گفت: دومین دوره مسابقات دانش‌آموزی رباتیک آریان با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در رشته ربات‌های جنگجو و خلاق در بابل برگزار شد.
به گزارش ندای انقلاب،مجتبی تیموری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار در بابل اظهار داشت: این مسابقه با حضور 100 نفر شرکت‌ کننده در دو گروه سنی ابتدایی و راهنمایی و دبیرستان به مدت دو روز برگزار شد.

وی با اشاره به هدف از برگزاری این مسابقه،افزود: ایجاد خلاقیت، کشف استعداد و آمادگی این شرکت‌کنندگان برای ورود به جشنواره خوارزمی و ثبت اختراعات از مهم‌ترین اهداف این مسابقه است.

دبیر برگزاری مسابقات رباتیک آریان گفت: این مسابقه بین تمام دانش‎آموزان مدارس بابل در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان بابل برگزار شد و نفرات اول تا سوم این دوره مسابقات به مرحله استانی و کشوری که 6 ماه آینده برگزار می‌شود راه می‌یابند.

تیموری با اشاره به اینکه برای سازندگان رباتیک‌های خلاق 10 جایزه نفیس در نظر گرفته شد، اذعان داشت: به 14 نفر منتخب این دوره مسابقات جوایزی اهدا می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در برگزاری این مسابقه از حمایت هیچ ارگانی برخوردار نبودیم، انتظار ما از دستگاه‌های اجرایی حمایت از کسانی است که هدفشان بروز استعدادهای نهفته کودکان و زمینه پرورش خلاقیت آنها است.