ناگفته هایی از پرونده پدر معنوی جریان انحرافی
 
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۰ ساعت ۰۴:۲۸
کد مطلب: ۹۳۳۲
 
Share/Save/Bookmark
نظر
۴
 

هر ساعت از نو قبله اي با بت پرستي مي رسد         توحيد بر ما عرضه كن تا بشكنيم اصنام را
 

سرویس سیاسی ندای انقلاب/نگاهي به فعاليت فرقه‌هايي كه پوسته و پوشش ديني – مذهبي دارند بوضوح نشان مي دهد كه اين فرقه ها رسما تشكل‌ فردي و گروهي يافته و ريشه هاي ديني را آماج اهداف شيطاني خود قرار داده است.

گزارش مستند«نداي انقلاب» حاكي است اين فرقه‌ها اعضايشان را از لايه هايي از مذاهب قبلي كه دچار تندروي  يا كند روي بوده به همراه تعدادي از مرتدها جلب و جذب كرده و فعاليتهاي خود را پي مي گيرند.اين فرقه ها گرچه بنا بر محيط هاي پيرامون خود به نشرآئين هاي شيطاني مي پردازند اما نگاهي دقيق تر نشان مي دهد كه آنان جزيي از يك منظومه و ساختاري كلي ترمي باشند كه به سمت جهاني شدن گام بر مي دارند.

از ديگر سو فرقه‌ها از ديدگاه علوم اجتماعي تعاريف گوناگوني دارند. در اين ميان بخشي از كارشناسان بر اين باورند كه بايد در تجزيه و تحليل‌ها، فرقه‌هاي ضد ديني سكولار را جدا از انگيزه‌هاي مذهبي مورد بحث و بررسي قرار داد.بنا بر نگاه اين كارشناسان فرقه‌هاي موجود كه همينك فعال مي باشند در چهار دسته قرار مي‌گيرند:

1- گروه‌هاي سكولار ضد دين

2- گروه‌هاي ضد اسلام

3- گروه‌هاي خاص مخالف دين

4- گروه‌هايي كه توصيه‌هايي در مورد ظهور و مرگ ارائه مي‌دهند.

در اين ميان اما برخي از اين فرقه ها كه داراي لایه ای از دين بوده اما كاملا التقاطي و بهره آزادانه از ساير رسوم عرفان هاي دروغين ديگر دارد اين روزها مجالي يافته اند كه دربستري از اعتمادهاي بي جاي برخي افراد به جولان بپردازند.نمونه اين افراد شخصي به نام علي يعقوبي مي باشد كه چندی پیش  قم دستگير و پرونده آن در دستگاه هاي ذيربط در حال بررسي است  و شنیده شده که به  روستای تیران نجف آباد تبعید خواهد شد.

 

علي يعقوبي كيست ؟

علي يعقوبي قطب معنوي یکی از این جریانهاي انحرافي است كه  در اواخر دهه هفتاد شمسی شکل گرفته و هنوز هم کم و بیش به حیات خود ادامه می‌دهد. وی در تاریخ ۱۳۴۴هجری شمسی در تهران متولد شده و تحصیلات خود را تا سطح دیپلم در این شهر ادامه داده و در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی مشغول به تحصیل می‌شود لیکن به دلیل مشکلاتی که برای وی پیش می‌آید از دانشگاه اخراج می‌شود.

پدرنامبرده آقای «زین العابدین یعقوبی» در سال ۶۱ توسط عوامل گروهک منافقین ترور می شود.

 یعقوبی پس از ورود به عرصه اجتماع و حضور در دانشگاه فعالیت‌های انحرافی خود را آغاز می‌کند.

وی ابتدا با برگزاری جلسات سخنرانی برای دانشجویان، بسیجیان، و بچه‌های هیئتی، کم کم افرادی را به دور خود جمع نموده و به طرح مباحثی همچون توحید، ولایت و عوامل غیبت و ……. می‌پردازد.

پس از آنکه جلسات وی با اقبال نسبتاً خوبی روبرو می‌شود نامبرده فعاليت هاي خود را به صورت سخنرانی هفتگی ادامه داده  و حدود هفتصد تا هزار نفر نیز از جوانان،فعالان برخي  نهادها و ارگانهای مختلف در جلسات وي حضور مي يافتند. حاصل سخنرانی‌هاي يعقوبي در اين مدت بعدها  به صورت جزواتی با عنوان نظام عالم (۸۵ جزوه) و نظام بشر (۴۴ جزوه) و به سوی ظهور (۲۰ جزوه) و همچنین کتابی با عنوان چهل شب با کاروان حسینی (حدوداً پانصد صفحه) انتشار يافت.

 

وی همچنین مطالب خود را از طریق سایت تحت عنوان«.....» در اختیار مخاطبین خود- البته با عناوینی مستعار نظیر آشپز کاروان- قرار داده است.

 بررسي هاي صورت گرفته نشان مي دهد كه یعقوبی به دلیل پیشگویی عوامل ترور پدر خود، به مدت سه ماه و اندی نیز در حبس بوده و پس از اظهار ندامت آزاد می‌شود. وی در غالب سخنرانی‌های خود ادعا می‌کند مطالبی که بیان می‌کند در تاریخ هزار و چهارصد ساله اسلام گفته نشده و این سخنان حتی برای علمای شیعه نیز تازگی داشته و آنان از آوردن مثل آن و یا تکمیل آن عاجز هستند.

وی همچنین معتقد است هیچ فقیهی در میان شیعه وجود نداشته و کسی غیر از خودش جایگاه واقعی فقه را در نظام معارف اسلامی نمی‌داند. وي در بسیاری از سخنرانی‌های خود به علمای شیعه حمله نموده و آنها رابه قصور در فهم معارف دین متهم می‌کند. دربعضی موارد نیز تعدی نموده و آنها را به مبارزه و محاجه می‌طلبد. و یکی از اهداف خود را از ذکر این سخنان بیدارکردن علمای شیعه از خواب غفلت و نشان دادن راه به آنها معرفی می‌کند.

بدون تردید سخن گفتن در حوزه مباحث دینی و برداشت و استنباط از گزاره‌ها و آموزه‌های دین همچون هر حوزه دیگری نیازمند تخصص لازم است و تخصص‌های لازم برای برداشت ازمتون دینی عبارتند از: علم صرف، علم نحو، علم معانی‌بیان، علم منطق، علم اصول، علم رجال، علم درایة الحدیث، علم قرائت،‌ علم تفسیر و بعضی علوم دیگر، که اصطلاحاً با عنوان علوم حوزوی از آنها یاد می‌شود. و هر کس که از این علوم بی‌بهره یا کم بهره باشد برداشت او،  از متون دینی حتی برای خود وی حجیت نداشته و عذر آور نمی‌باشد.

 

توهین به روحانیت، حلقه وصل «علي يعقوبي» و جریان انحرافی

  

فحوای بیشتر سخنرانی های علي يعقوبي  در راستای نظریه های «آخر الزمانی» و راهکارهای «فراهم آوردن شرایط ظهور» است. وی به زعم خود، بارها روحانیت را به مناظره فراخوانده و در سخنرانی های متعدد خود گفته است:«من مسائلی را مطرح می کنم که در تاریخ هزار و چهارصد ساله اسلام گفته نشده و کسانی که مدعی اسلام شناسی هستند نیز از آوردن مثل آن و یا تکمیل آن عاجزند، اگر صد عالم، صد شبانه‌روز زحمت بکشند و بخواهند درباره حنیفیت سخن بگویند، به اندازه‌ای که من فی البداهه در این باره حرف دارم، مطلب نخواهند داشت.»

وی همچنين می گوید: «وقتی به آقایان می‌گوییم شما اسلام شناس نیستید، می‌گویند: نه هستیم. هستید؟ جداً می‌گویید؟ باشد؛ خداوند اوج اسلام را دین مرضی مطرح می‌کند، یکی از آقایان قم بیاید و دین مرضی را توضیح دهد، هر چقدر هم مهلت بخواهد دارد»!.در حقيقت نگاهي دقيق تر نشان مي دهد كه اين گفته ها در همان تزریق اندیشه اسلام منهای روحانیت است که به روش های گوناگون از سوی جریان انحرافی تحجر جدید نمایان شده است.

نکته جالب دیگر که در اين زمينه باید به آن اشاره شود تا خط رسانه ای آن به درستی شناخته شود، درباره سی دی انحرافی «ظهور بسیار نزدیک است» که شالوده فکری و اساس کالبدی آن بر پایه مباحثی است که نامبرده در سلسله بحث های به سوی ظهور خود آورده داده است.

به بیان بهتر، اندیشه زلال مهدویت در تاریخ همواره با آسیب‌های گوناگونی روبه رو بوده است. از یک سو، برخی با معرفی خود به عنوان مهدی و یا نایب و باب دسترسی به آن‌ حضرت و یا به عنوان کسی که مورد عنایت امام زمان بوده و پرتوی از لطف آن حضرت در وی تجلی نموده است و با استفاده از احساسات مردم، تلاش کردند به مطامع خود دست یابند و از سوی دیگر، برخی از روی غفلت یا به عمد و با هدف جلب قلوب دوستداران امام مهدی(عج) به سوی خود و قرار گرفتن در کانون توجه آنها، با بزرگنمایی برخی از آموزه‌های مهدویت، ناهنجاری هایی را در رفتار شیعیان پدید آورده و می‌آورند و گاهی نیز با ارایه تفسیری نادرست از بعضی از آموزه‌های آن، دشواری‌هایی را در راه ترویج و پایبندی به آنها و در نتیجه در اعتقاد مردم نسبت به امام زمان می‌آفرینند.

 

این جریان در تاریخ، تهدیدی برای اندیشه مهدویت بوده و در عصر حاضر نیز تهدیدی جدی برای این اندیشه تابناک به شمار می‌آید.

 

انحرافات عقیدتی - فکری علي يعقوبي

1ـ وی در بسیاری از سخنرانی‌های خود به علمای شیعه حمله کرده و آنها را به قصور در فهم معارف دین متهم می‌کند.

2ـ ورود در حوزه مباحث دینی و برداشت و دریافت از گزاره‌ها و آموزه‌های دینی بدون داشتن هیچ گونه تخصص.

3 ـ مدعی ارتباط با عوالم بالا!

4ـ صدور جواز تقلید از فقهای صد سال پیش!

5ـ تفسیر و تأویل به رأی متون کلام الله مجید بدون داشتن هیچ گونه تخصص در علوم قرآنی

6ـ عالم خودخوانده خواندن خود. نامبرده مدعی است، علوم نداشته خود را از معلمی که 1400 سال پیش شهید شده، فراگرفته است.

7ـ مدعی شفا دهندگی بیماران، در حالی که هیچ گونه مورد مستندی گزارش نشده و همه اخبار ساخته و پرداخته مریدان چشم و گوش بسته اوست.

 

شاگردان خاص آقای بی سواد روي خط اجنه!

يكي از گفتمانهايي كه علي يعقوبي سعي در بزرگ نمايي آن دارد نشان دادن قدرت اجنه و شياطين است كه متاسفانه اين خط انحرافي در سالهاي اخير از سوي بعضي از برنامه سازان صدا و سيما پيگيري شده است.

ساخت سريالهايي مانند (او يك ......)و (ا....) خود شاهد مثالي بر استيلاي اين طرز تفكر در بعضي از برنامه سازان صدا و سيما است.

جمله اي دارد كه شايد به گوش آشنا باشد او در یکی از کتابهایش مي گويد :«در حال حاضر عوالم به هم نزديك شده و اجنه و شياطين وارد دنيا مي شوند.» این جمله را در کدام فیلم پر فروش سینمایی سالهای اخیر شنیده اید؟!

گفته می شود این فیلم بنابرالقائات نامبرده و بنابر تفکر وی ساخته شده است!و کارگردان این فیلم تحت تاثیر سخنان این فرد بوده است.

برخي شنيدها حاكي است كه تعدادی از كارگردانان سينما و تلویزیون نظیر(د.م) و (س.م)و... که این روزها سریال های پر طرفداری را در سیما در حال پخش دارند نظیر(....)با نامبرده ارتباط مريد و مرادي دارند و در قسمتهای آتی این سریال رگه هایی از تفکر شیطانی علی یعقوبی در آن دیده خواهد شد!

یکی دیگر از شاگردان نامبرده حاج آقا(الف) کارشناس مسائل دینی در سیما می باشد که از همواره از کاروان ظهور می گوید که تحت تاثیر سخنان ضد روحانیت علی یعقوبی ، پس از مدتی به جهت اینکه لباس روحانیت را کسر شان می دانست!خودش را خلع لباس کرد!
از دیگر شاگردان نامبرده که این روزها برنامه ای گفت و گو محور را در سیما در حال پخش دارد و خودش را کارشناس سینمای آخرالزمانی می داند و از هر فیلم هالیوودی به دنبال نشانه های ظهور است (ن.ط) است که با کارگردان فیلم پر فروش سال گذشته که در بالا نیز به آن اشاره شد ارتباط خوبی دارد!
از دیگر شاگردان نامبرده آقای(ر) از مدیران برجسته رسانه ملی می باشد که سهم مهمی در ترویج تفکر نداشته!علی یعقوبی در رسانه ملی دارد.

 اگر بخواهیم لیستی از شاگردان این فرد تهیه کنیم سیاهه ای طولانی خواهد شد که در این مقال نمی گنجد و اصلا مشخص نیست که چرا این افراد با این سوابق فرهنگی و بعضا دینی چگونه خود را تحت تعلیم این فرد قرار داده اند.

نظريه حجتیه نوين:

يكي از نظرياتي كه توسط علي يعقوبي مطرح شده است،نظريه«حجتيه نوين» مبتني بر رد اصل ولايت مطلقه فقيه بوده است.اصولي كه وي درنظريه خود بر آن اصرار دارد عبارت است از:1- نظام ارزشي حكومت مستضعفين و 2- نظام ارزشي حكومت حقه.

وي براين باور است كه تمام حكومت هاي اسلامي كه با شيوه و روش عادي اداره مي شود،همان نظام ارزشي مستضعفين است مانند حكومت حضرت رسول ا...(ص)،حكومت حضرت علي (ع) و حكومت فعلي جمهوري اسلامي ايران.اما در حكومت حقه يا حاكميت حقه اصل السابقون السابقون و اولئک المقربون تحقق پيدا مي كند و چنين جامعه اي با قدرت خاص الهي اداره مي شود مانند حكومتهاي حضرت سليمان و حضرت داود و حضرت طالوت و ذوالقرنين.درمورد نظام اسلامي نيز ظاهرا عقيده برآن است كه دوران حكومت حضرت آيت الله خامنه اي دوران بينابين واگذار است و گذر از حكومت مستضعفين به سمت حكومت حقه است.علي يعقوبي مدعي است:حكومت مستضعفين با ابزار فقه اداره مي شود اما درحكومت حقه كساني بايد حاكميت جامعه را بر عهده بگيرند كه واجد قدرت خاصه نيز باشند.

مدعيان چنين فلسفه اي در حقيقت بر اين باورند بايد تا روز تحقق حكومت حقه در كنار رهبر معظم انقلاب باشيم ولي در زمان تحقق حكومت حقه اين نياز رفع مي شود يعني ديگر تبعيت از ولايت فقيه معنا ندارد.در همين رابطه نامبرده بر اين عقيده است كه در حكومت مستضعفين ولي فقيه حاكم است اما در حكومت حقه،فقه كافي نيست و ابزارهاي خاص حكومت الهي نياز است.بجاي ولي فقيه امام عصر(عج) كه صاحب اصلي جهان اسلام است حاكم است.


ماهایا
۱۳۹۳-۱۲-۲۱ ۲۱:۴۰:۴۲
شما مطمن هستید محاکمه شما صحیح است نظر ولی فقیه چیست؟
 
فدایی امام خامنه ایی
۱۳۹۳-۰۴-۲۹ ۲۲:۵۹:۱۲
هر که را علم لدن آموختند مهر کردندو دهانش دوختند. یعقوبی میگوید علم خود را از حضرت زهرا میگیرد,ولی من با مطالعه ی جزوات او چندین مورد را که مقایرت داشت با کلام اله و روایات پیدا کرده ام.
 
حسین
۱۳۹۰-۱۲-۲۳ ۱۲:۳۵:۳۵
الحمدلالله اینقدر نور زیاد شده که شما هر چقدر هم بخواهید نور خاموش کنید نمیتونید
چون خدا داره کاروان به سوی ظهور مهدی عج نصرت میکنه
حاج علی آقای یعقوبی داره فاطمی زندگی میکنه ولی شما چی...؟
این چه زندگی شماها دارید
چرا بیدار نمیشید
تاکی خواب خرسی...!
بسه دیگه
بلند شید حرکت کنید
بتازید
زمینه سازی ظهور کنید
موانع کنار بزنید
سربازی قوی برای مهدی فاطمه باشید
همه جارو برای مهدی عج آماده کنید
و وقتی مهدی آمد آنوقت وقت رفتن است
ما نیامده ایم جلوی امام ع من چی من چی کنیم
ما هیچ چیز از امام نمیخواهیم جز خود او
ما نیامده ایم بمانیم
اینجا جای ماندن نیست
مثل مادرمان زهراس باشیم
ایشان نماندند و رفتند
رفتند...
رفتند...تا امام ع بمانند...
بابی انت و امی یا صاحب الزمان عج
 
سرباز امام
۱۳۹۰-۰۳-۲۹ ۰۶:۴۴:۲۴
باسلام.من شخصا این اقا رامیشناسم وتاحدودی در جلسات ایشان حضورداشتم.بالخصوص همسرم از شاگردان پروپاقرص ایشانند.امانه ایشان راردکردم نه تایید.همیشه برایم سوال بود که چرااینقدرجلسات پنهانی و از طرفی ایشان غیرقابل دسترس بودندواگر حرفهای ایشان حق است چراجلسات عمومی ندارندوهرکس نمیتواندازادانه حضورپیداکند؟ونیزبرخی نظرات ایشان که به نوعی سخت گیری و افراط دردین است وحتی باعث دین گریزی برخی افرادشده است....امیدوارم به لطف خدا و عنایت خاصه امام ع هرچه زودتر حق از باطل نمایان شودو.........والسلام
 
عبدالرضا
۱۳۹۰-۰۳-۱۵ ۰۶:۱۵:۱۰
با سلام آ یا این منطقی است که هر کس تو جامعه ادعایی داره علما و فقها جمع بشن که با اون مناظره کنن؟! مگر اینها یکی دوتان؟ من و شما باید فکور و بصیر باشیم . جامعه باید قوه تشخیص حق از باطل رو داشته باشه. حق و باطل هم روشنه. اگر ما واقعا پیرو امام زمان علیه السلام هستیم و میخواهیم خواسته های آن حضرت را عملی کنیم ایشان فرموده است در زمان غیبت من به فقها مراجعه کنید و آن ها حجت من بر شما هستند. اگر مابه این موضوع عمل نکنیم جامعه دچار هرج و مرج خواهد شد زیرا هر کسی ادعایی برای ارتباط با امام زمان دارد و عده ای دنبال او خواهند رفت. والسلام.
 
فرزند امام روح الله
۱۳۹۰-۰۳-۰۶ ۱۱:۴۲:۰۷
بسم الله الرحمن الرحيمسربازي تا كي؟تا زمان قيام صغري؟ تا زماني كه آقاياني كه با عوالم بالا در ارتباطند آماده شوند براي در دست گرفتن حكومت؟اميدوارم سرباز هميشه سرباز بماند.
 
فرزند امام روح الله
۱۳۹۰-۰۳-۰۶ ۱۱:۳۶:۵۱
بسم الله الرحمن الرحيممعركه گرفتن و خيال بافي كردن بسيار آسان است. انديشه كجا بود برادر؟به تعبير ملا صدرا در اسفار اكثري مردم توان تطهير قوه ي خيال خود را ندارند و اوحدي موفق به تطهير قوه ي عقل مي شوند.هرگاه انديشه ديديم، به چشم پاسخ هم ميگوييم.
 
فرزند امام روح الله
۱۳۹۰-۰۳-۰۶ ۱۱:۳۰:۵۸
بسم الله الرحمن الرحيمبهتر نيست برادران عزيزي كه مريد يعقوبي ها گشته اند به اسلام ناب علامه حسن زاده ها باز گردند؟علامه حسن زاده در سن پانزده سالگي با امام رضا ع ملاقات كردند. و از هر مدعي بيشتر با عوالم بالا در ارتباطند،‌ اگر بگويم عوالم بالا ايشانند شايد اشتباه نگفته باشم.همين علامه حسن زاده وقتي به امام خامنه اي ميرسند ميگويند:خداوند دادار سالار و سرورم خامنه اي كبير را سالم و مسرور دارد.لذا ما با ولايت زنده ايمو تا زنده ايم رزمنده ايم
 
فرزند امام روح الله
۱۳۹۰-۰۳-۰۶ ۱۱:۲۴:۱۰
بسم الله الرحمن الرحيمايشان ولايت را تا كي قبول دارند؟ آيا اينكه ايشان ولايت را تنها تا ظهور دين حقه قبول دارند صحيح است؟ و اينكه قيام صغري اول ماه رجب آغاز ميشود صحيح است؟اگر اينها از تفكرات آقاي يعقوبي باشد لازم است شما به مباحث ظهور علامه ذوالفنون حسن زاده آملي رجوع بفرماييد.اميدوارم روزي آقاي يعقوبي در مقابل علامه حسن زاده ها نايستد چرا كه به قول حضرت علامه طباطبايي:آقاي حسن زاده را كسي نشناخت جز امام زمان و راهي كه حسن زاده مي رود خاكش توتياي چشم طباطبايي.
 
فرزند امام روح الله
۱۳۹۰-۰۳-۰۶ ۱۱:۱۷:۴۰
بسم الله الرحمن الرحيمان شاء الله كه اينطور باشه.از بهجت العرفا نقل است امام خامنه اي سه بار و در سه فتنه به حضرت بقيه الله متوسل مي شوند كه سومي از همه سنگين تر است.اولي را در 18 تير شاهد بوديم و دومي را در فتنه ي سبز.ان شاء الله كه در فتنه ي سوم هم فدايي حضرت خامنه اي باشيم.
 
جانم فدای رهبر
۱۳۹۰-۰۳-۰۵ ۱۹:۱۲:۵۱
برای از بین بردن دین ، کافی است روحانیت را از آن بگیری. دیگر دینی باقی نمی ماند. دین با متخصص دینی و فقیه باقی می ماند.تمام اقدامات چنین افرادی در جهت اهداف استکبار جهانی است که می خواهد ولایت فقیه را از ین نظام بردارد.ولی به لطف خداوند متعال و خواستش و به مدد آقا امام زمان (عج) این نظام مقدس به ظهور منتهی خواهد شد. ان شاالله
 
سربازی کوچک
۱۳۹۰-۰۲-۳۱ ۰۵:۵۵:۱۴
خراب کردن چه آسان.تهمت زدن چه آسان.اگر میتوانید با استدلال جوابش دهید شما که ادعای سواد حوزه دانشگاه دارید چرا یکطرفه به قاضی میروید(دکترای تخریب چهره) چه خوب بود قبل از این حرفهااز رهبری عزیزدر مورد ایشان استعلام میکردید.هر گردی که گردو نمیشوداز کجا شما پی به ارتباط مشایی بااین شخص برده اید.البته من شخصا هیچ اعتقادی به مشایی وآقای یعقوبی ندارم ولی همه میدانند که جواب استدلال استدلال است نه تخریب
 
عزیز
۱۳۹۰-۰۲-۳۱ ۰۴:۵۱:۰۸
سلام روش امام رضا،امام صادق علیهماالسلام دربرخوردباستاره پرست،یهود،صاحبان نظر وحتی فرقه های انحرافی دعوت به مباحثه،اقامه دلیل،اصلاح عقیده و... بوده است.روش معاویه،ابوسفیان و... مقابله بانظربواسطه ابزارتهدید،تهمت زدن،نسبت ناروا،تخریب شخصیت وجنگ روانی جهت آشفته کردن اذهان عموم وفرار ازمناظرات علمی.دوستان بسنجند مإموم کدام امامند.مسلمان (یوم ندعو کل اناس بامامهم)پشت سر کدامین امام قرار می گیریم؟
 
الیاس
۱۳۹۰-۰۲-۲۹ ۱۲:۳۸:۰۶
وقتی بدون دلیل و منطق محکوم میکنید و تهمت میزنید یعنی باطلید.
 
حسين
۱۳۹۰-۰۲-۲۷ ۱۱:۱۸:۵۵
سلاممن ايشان را نميشناسم ولي بهتر است بجاي تخريب و سركوب كردن ، جواب دهيد و طبق درخواست ايشان علما بروند و مناظره كنند تا معلوم شود كي حقه نه اينكه تا موضوعي برامون مطرح ميشه اول ميريد سراغ صرف و نحو و ...در ضمن مناظره را رسانه اي كنيد تا مردم مطلب صحيح را بفهمند
 
۱۲۳۴