شریعتمداری:
مشکل اصلی آمریکا با اقتدار روزافزون ملت ایران است/ برجام چه گلی به سرمان زد که منتظر مکملش باشیم؟/ اسلام ناب ظلم‌ستیز است
 
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۲
کد مطلب: ۳۵۹۳۰۹
 
Share/Save/Bookmark
 
مدیرمسؤول روزنامه کیهان گفت: مشکل اصلی آمریکا با ایران، اقتدار روزافزون ملت است.
به گزارش ندای انقلاب، حسین شریعتمداری عصر دیروز در همایش «دفاع همچنان باقی است» اظهار کرد: درگیری انقلاب با نظام سلطه یک درگیری ماهوی است، ماهیت انقلاب با نظام سلطه درگیر است و تمام بهانه‌های نظام سلطه مبنی بر اینکه ایران ایجاد رعب و وحشت می‌کند، افسانه‌ای بیش نیست.

وی تصریح کرد: این درگیری از زمانی آغاز شد که ایران توانست اسلام ناب را به کرسی حاکمیت بنشاند و آن را پیاده کند.

مدیر مسؤول روزنامه کیهان اظهار کرد: یکی از تفاوت‌هایی انقلاب ایران با سایر انقلاب‌ها در این است که در سایر انقلاب‌ها نسخه در دست حاکمان بود و مردم از آن بی‌خبر بودند اما در انقلاب ایران نسخه انقلاب از قبل در میان توده مردم بود ولی زمینه برای عملی شدن آن فراهم نبود و زمانی که مردم ندای امام راحل را شنیدند، این ندا را در دل خود آشنا یافتند.

شریعتمداری افزود: نسخه‌ اسلام ناب زمانی که بر کرسی حاکمیت می‌نشیند، حاکمیت ظلم‌ستیز می‌شود، اسلامی که ظلم‌ستیز نباشد، اسلام ناب نخواهد بود، بلکه اسلام آمریکایی است که ویژگی ظاهری اسلام را دارد اما ظلم‌ستیز نیست، نمونه آن را می‌تواند در انجمن حجتیه و یا شیعه انگلیسی به خوبی یافت.

وی ادامه داد: زمانی که ظلم‌ستیزی پیاده‌سازی شود، نظام سلطه در برابر آن قد علم می‌کند، ظالمان، مرفهان بی‌درد و زالوصفتان در برابر اسلام ناب می‌ایستند، به همین دلیل است که می‌گوییم درگیری انقلاب با نظام سلطه یک درگیری ماهوی است، ماهیت دو طرف با هم درگیر هستند.

مدیر مسؤول روزنامه کیهان با بیان اینکه این درگیری زمانی به پایان می‌رسد که یا انقلاب از اسلام ناب در حاکمیت دست بکشد و یا نظام سلطه از خوی سلطه‌گری‌ خود کوتاه بیاید، افزود: مادامی که انقلاب بر اسلام تکیه دارد، نظام سلطه را در برابر خود خواهد دید، جنگ تحمیلی یک بعد از درگیری بین انقلاب و نظام سلطه بود، بعد از جنگ، درگیری‌ها هنوز به پایان نرسیده است، پذیرش قطع‌نامه به معنای پایان جنگ نیست، بلکه عبور از میدان آن زمان و تغییر میدان جنگ است.

شریعتمداری با بیان اینکه دشمنی آمریکا با ایران بر سر مسائل هسته‌ای نیست، خاطرنشان کرد: ایران توانسته است در حین درگیری با آمریکا به نخستین قدرت نظامی و تکنولوژیک منطقه تبدیل شود، دشمن از درگیری نظامی با ایران ناامید است و اینکه می‌گویند گزینه نظامی روی میز است، بلوفی بیش نیست.

وی گفت: در دوران هشت سال دفاع مقدس که آمریکا در اوج قدرت نظامی بود، ارتش ایران فاقد انسجام شده و برخی فرماندهان آن یا فراری بودند و یا در زندان، ایران در آن زمان حتی مهمات در اختیار نداشت، آمریکا با همراهی تمام دنیا با ایران مقابله کرد اما نتوانست به ما غلبه کند، بنابراین مشکل اصلی آمریکا با ایران اقتدار روزافزون ملت است.

مدیر مسؤول روزنامه کیهان با اشاره سخنان رئیس جمهور فرانسه مبنی بر اینکه مراقب باشید در مقابل ترامپ کار غیرمنتظره‌ای نکنید، او دیوانه است و باید در مورد برجام مکمل با هم صحبت کنیم، بیان کرد: برجام اول چه گلی به سر ملت ایران زد که حال باید منتظر مکملش باشیم؟

شریعتمداری افزود: کره شمالی که در مقایسه با ایران از اقتدار همراهی ملت با دولت محروم است، بر خلاف گفته‌های آمریکا حرکت می‌کند، بنابراین ایران که اقتدار بسیار بیشتری دارد به خوبی می‌تواند در برابر آمریکا ایستادگی کند.

وی اظهار کرد: تمام تهدیدهای آمریکا نشان می‌دهد که امروز توان نظامی لازم را برای رویارویی با ایران ندارد، ترامپ بداند ایران کره شمالی نیست و نباید مردم را از سایه جنگ بترساند.

مدیر مسؤول روزنامه کیهان با اشاره به اتحاد رژیم‌های آمریکا، صهیونیستی، فرانسه و انگلیس برای ساقط کردن دولت بشار اسد در سوریه خاطرنشان کرد: سران این رژیم‌ها متحد شدند تا اسد برود، مسئله آنها بشار اسد نیست و به راستی که اگر نبود جریان مقاومت و ایثارگری شهید حججی‌ها چه بسا امروز داعش در تهران بود اما خدا هرچند وقت یک بار معجزه‌ای می‌فرستد و شهدای غواص، شهید همدانی و شهید حججی‌‌ها را وسیله‌ای می‌کند تا دنیا را به هم بریزند و دیدیم که شهید حججی چه زیبا جهان را تکان داد.

شریعتمداری افزود: می‌گویند برجام الگوی خوبی است، آری قطعا هم همینطور است، اما برای آمریکایی‌ها نه برای ایران، ایران در برجام تنها امتیاز داد، برجامی که مساوی با لغو تحریم‌ها نباشد، به هیچ دردی نخواهد خورد.

انتهای پیام/