تجمع دانشجویان در میدان فلسطین
 
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۰ ساعت ۰۹:۲۰
کد مطلب: ۱۰۰۴۱
 
Share/Save/Bookmark
 
در گرامیداشت سالروز آزاد‌سازی خرمشهر و در حمایت از قیام‌های مردم منطقه، تجمع 20 هزار نفری دانشجویان در دانشگاه تهران و میدان فلسطین تهران برگزار می‌شود.
به گزارش فارس، فرهاد کاظمیان‌فر مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان تهران و البرز در نشست خبری همایش "اسلام، مقاومت، پیروزی " که امروز یکشنبه در مجتمع فرهنگی و دانشجویی 13 آبان(لانه جاسوسی سابق آمریکا) برگزار شد، گفت: همایش 20 هزار نفری "اسلام، مقاومت، پیروزی " به همت بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان تهران و البرز و همکاری دانشگاه‌های تهران‌بزرگ روز سه‌شنبه 3 خرداد و همزمان با گرامیداشت آزادسازی خرمشهر برگزار می‌شود.
وی افزود: همایش 20 هزار نفری "اسلام، مقاومت، پیروزی " یک حرکت بزرگ دانشجویی و در حمایت از مردم مظلوم منطقه است.
کاظمیان‌فر خاطرنشان کرد: دانشجویان تهرانی روز سه‌شنبه با تجمع در مصلای دانشگاه تهران و میدان فلسطین با گرامیداشت سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر، حمایت خود را از قیام‌های مردم منطقه اعلام می‌کنند.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان تهران و البرز با اشاره به اینکه این همایش از ساعت 14 تا 19 در مصلای دانشگاه تهران و سپس در میدان فلسطین برگزار خواهد شد، در ادامه تصریح کرد: هدف از برگزاری این تجمع بزرگ دانشجویی حمایت از قیام‌های مردم منطقه و مطالبه‌گری دانشجویان از مسئولان کشور و به خصوص دستگاه دیپلماسی برای حمایت از مردم مظلوم منطقه است.
وی با اشاره به اینکه اسلام یک واژه مقدس و ارزشی است که به استناد فرمایش مقام معظم رهبری قیام‌هایی در منطقه و سایر کشورهای جهان رخ خواهد داد، گفت: در سوم خردادماه سال 61 عملیات بیت‌المقدس با هدف آزادسازی خرمشهر آغاز شد که 25 روز طول کشید. دشمن با اتکا حمایت کشورهای دنیا و سران کشورهای عربی سعی داشتند جمهوری اسلامی ایران را نابود کنند اما باید پرسید چرا به اهداف خود نرسیدند؟ و ملت‌های منطقه باید به این نکته توجه داشته باشند.
کاظمیان‌فر اظهار داشت:‌ مردم کشورهای مصر، تونس، بحرین، یمن و سایر کشورهای منطقه باید یک بار دیگر تاریخ انقلاب اسلامی ایران را مرور کنند و حاکمان جور کشورهای منطقه باید از سرنوشت صدام حسین عبرت بگیرند.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان تهران و البرز تاکید کرد: درحرکت‌های اسلامی سه موضوع حضور مردم، ایدئولوژی اسلامی و هدایت‌گری و رهبری مطرح است که این سه عنصر در انقلاب اسلامی ایران نقش اساسی را ایفا کرده است.
وی در ادامه گفت: ‌عملیات بیت‌المقدس نقطه عطف دفاع مقدس بود و باید همواره توجه داشته باشیم که ولایت‌فقیه هر زمانی فرمان دادند، بدون فوت وقت آن را اجرایی کنیم.
کاظمیان‌فر بیان داشت: امام خمینی(ره) فتح خرمشهر را با اتکا به خداوند اعلام کردند و مشخص بود که امام(ره) دست داشتن نصرت الهی در این عملیات بزرگ را مشاهده کردند.
وی با بیان اینکه مبارزان فلسطینی ده‌ها سال است در مقابل رژیم‌صهیونیستی استقامت می‌کنند و امید به پیروزی دارند، خاطرنشان کرد: دشمنان سعی دارند با ایجاد ترس و ناامیدی در میان کشورهای منطقه مانع از ایجاد انقلاب‌های مردمی شوند.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان تهران و البرز تصریح کرد: در حادثه طبس تاریخ یک بار دیگر تکرار شد و همان‌طور که سپاه ابرهه نابود شد، در طبس نیز طوفان شن دشمن را شکست داد پس وعده الهی حتمی و قطعی است.
وی با تاکید بر اینکه این تجربیات در نظام اسلامی ایران ثابت شده است و اکنون روز به روز شاهد پویایی و رشد نظام اسلامی ایران هستیم، گفت: تنها نظامی که در مقابل استکبارجهانی مقاومت کرده است، انقلاب اسلامی ایران است.
کاظمیان‌فر با اشاره به اینکه ‌داشتن ایدئولوژی اسلامی و رهبری مقتدر مهمترین راه برای مقاومت در برابر استکبارجهانی است، تاکید کرد:‌ اخیراً رژیم‌صهیونیستی از وضعیت آشفته منطقه سوء استفاده کرده و مردم مظلوم فلسطین را بی‌رحمانه به شهادت می‌رساند که دانشجویان در همایش 20 هزار نفری که در روز سه‌شنبه برگزار می‌کنند از مردم فلسطین حمایت خواهند کرد.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان تهران و البرز اظهار داشت:‌دانشجویان در این همایش طوماری را خطاب به سازمان ملل متحد امضا می‌کنند و از سازمان انتقال خون درخواست شده در میان دانشجویان حاضر شود و حاضران در تجمع برای کمک‌رسانی به مردم مظلوم منطقه خون خود را اهدا خواهند کرد.
وی افزود: همایش 20 هزار نفری "اسلام، مقاومت، پیروزی " از دو بخش تشکیل شده است که بخش اول آن در مصلی دانشگاه تهران و با سخنرانی حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان و سعید جلیلی دبیر شورای امنیت ملی برگزار می‌شود.
کاظمیان‌فر با اشاره به اینکه طلاب و دانشجویان خارجی در تجمع دانشجویان در دانشگاه تهران و میدان فلسطین به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت، گفت: بخش دوم این همایش، تجمع 20 هزار نفری دانشجویان در حمایت از قیام‌های مردم منطقه در میدان فلسطین تهران خواهد بود و در پایان این مراسم قطعنامه پایانی صادر خواهد شد.