یوسفی مطرح کرد:
نظام منسجمی در برخورد با بحران هانداریم/ نبود زیر ساخت ها برای کنترل ریز گردها خوزستان
 
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۷
کد مطلب: ۳۵۸۴۱۷
 
Share/Save/Bookmark
 
نماینده مردم اهواز گفت: ما نظام منسجمی در برخورد با مسائل و بحران های مختلف نداشته ایم و وقتی آمادگی های لازم برای مقابله با بحران نباشد مسلما دچار مشکل خواهیم شد.
به گزارش ندای انقلاب،‌ همایون یوسفی نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بحران ریزگردها و آلودگی ناشی از این امر در استان حوزه انتخابیه متبوعش اظهارکرد: عملکرد مسئولان در خصوص رفع ریزگردها و مدیریت بحران طی سال های گذشته و دولت های مختلف عملکرد خوب و مثبتی نبوده است و ما نظام منسجمی در برخورد با مسائل و بحران های مختلف نداشته ایم.

وی افزود: به نظر نمی رسد در همین وقایع اخیر هم چه در بحث سیل و چه در بحث ریز گردها نظام منسجم و خوبی برای مقابله داشته باشیم.

این نماینده اهواز بابیان اینکه برای مقابله با بحران باید آمادگی داشته باشیم، گفت: وقتی آمادگی های لازم را برای مقابله با بحران نداشته باشیم مسلما دچار مشکل خواهیم شد.

وی متذکر شد: ما هیچگونه پیش بینی درستی از انواع بحران ها نداریم و کانال و زیر ساخت های لازم آن را هم نداریم لذا نمی توانیم با وقوع بحران به درستی عمل کنیم.

نماینده مردم اهواز با بیان اینکه امروز مردم به جای تعالی و توسعه تنها آب و هوای سالم می خواهند، گفت: انگار مشکلات آب و گرد و خاک خوزستان در این استان حل شدنی نیست. زیرساخت ها برای کنترل گرد و خاک در خوزستان فراهم نیست و باید نسبت به ایجاد آن اقدامات لازم را انجام دهیم.

یوسفی نوع کانون خارجی و داخلی را عامل هوای موجود و گرد و خاک در خوزستان عنوان کرد و گفت: ۶۵ درصد گرد و خاک ها منشأ خارجی و ۳۵ درصد نیز منشأ داخلی دارد. این ۳۵ درصد داخلی خود عامل بروز بدترین نوع گرد و خاک با شدت و ماندگاری بالا است.

وی همچنین گفت:اگر کانون های داخلی ریز گردها کنترل شود بین ۴۰ تا ۵۰ درصد از شدت گرد و غبار کاهش پیدا می کند. لذا وزارتخانه های راه، نیرو و جهاد کشاورزی باید یک بازنگری بر رویکردهای خود داشته باشند چون در غیر این صورت برای حل مشکل گرد و خاک به هیچ نتیجه ای نمی رسیم.


منبع : قدس آنلاین