تل‌آویو صحنه تظاهرات علیه شکست نتانیاهو در برابر مقاومت
 
 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۲
کد مطلب: ۳۶۰۴۷۴
 
Share/Save/Bookmark
 
شهر تل آویو پنجشنبه شب شاهد تظاهرات در اعتراض به شکست کابینه نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در برابر مقاومت فلسطین در جریان تجاوز نظامی اخیر این رژیم به نوار غزه بود.
به گزارش ندای انقلاب به نقل از خبرگزاری فلسطینی شهاب، هزاران اسرائیلی در شهر تل آویو در اعتراض به شکست کابینه اسرائیل و تن دادن آن به خواست مقاومت فلسطین در نوار غزه و بستن توافق آتش بس تظاهرات کردند.

رسانه های رژیم اسرائیل گفتند که شهرک نشینان معترض به آتش بس با نوار غزه چهار راه های اصلی شهر تل آویو را بسته و علیه کابینه نتانیاهو شعار می دادند. آنها پلاکاردهایی نیزعلیه کابینه اسرائیل در دست داشتند.

در طول دو روز اخیر، دهها شهرک نشین اسرائیلی ساکن مناطق اطراف غزه در اعتراض به ناکامی کابینه اسرائیل در برخورد با نوار غزه تظاهرات کرده اند.

روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارنوت نوشت: صدها نفر جاده شمار چهار در ورودی شهر عسقلان در اطراف نوار غزه بستند وپلاکاردهایی در رد آتش بس و سیاست کنونی کابینه اسرائیل در قبال نوار غزه در دست داشتند و شمار دیگری از معترضان نیز لاستیک ها و سطل های زباله را آتش زدند.

این روزنامه افزود: مناطق شهرک نشین اطراف نوار غزه شاهد نارضایتی شدید نسبت به تصمیم کابینه اسرائیل برای آتش بس و تن دادن آن به دیکته های جنبش حماس است.

این امر بعد از استعفای آویگدور لیبرمن وزیر جنگ رژیم اسرائیل در سایه اختلاف با نتانیاهو درباره چگونگی برخورد با نوار غزه و ناکامی آنها در مقابله با مقاومت فلسطین روی داد.

لیبرمن در کنفرانسی مطبوعاتی گفت که به خاطر اختلاف با نتانیاهو استعفا می دهد که مهمترین اختلاف بر سر تن دادن نتانیاهو به توافق آتش بس با حماس در غزه و اجازه ورود پول به این منطقه است.

مقاومت فلسطین ضربات امنیتی و نظامی قوی در روزهای گذشته به ارتش رژیم اسرائیل وارد کرد.

منبع : تسنیم

انتهای پیام/